Vjehrri Me Vjehrrën E Burri U Shuan, Fati Shpëtoi Nusen Dhe Vajzën E Familjes Greku Në Thumanë

Vjehrri Me Vjehrrën E Burri U Shuan, Fati Shpëtoi Nusen Dhe Vajzën E Familjes Greku Në Thumanë

Tre anëtarët e familjes Greku që humbën jetën nga tërmeti që goditi Shqipërinë janë përcjellë sot në banesën e fundit. Pëllumb Greku bashkë me gruan dhe djalin e tij humbën jetën nga shembja e pallatit në Thumanë. Kryefamiljari 57 vjeçar punonte si faturino prej vitesh në linjën e autobusëve Lezhë-Tiranë. Trag jedia mund të ishte edhe më e madhe për këtë familje, pasi djali ishte i martuar dhe kishte dhe një fëmijë të mitur dhe ata jetonin në të njëjtin apartament tek pallati i shembur në Thumanë. Por për fatin e mirë një ditë para tërmetit nusja e djalit të ndjerë bashkë me vajzën e mitur kishin shkuar tek prindërit e saj në Dibër.Ditën e sotme mes lotësh Pëllumb Greku, bashkëshortja e tij Çelike, dhe djalit Saimir u përcollën për në banesën e fundit. Në ceremoninë mortore kishte një pjesëmarrje të madhe, të rinj e të moshuar, miq, familjarë e qytetarë të ndryshëm që janë prekur thellë nga kjo trag jedi që gjeti Thumanën. Lajmet me reja mund ti gjeni me poshte dhe per mirmbajtjen e portalit ju kishim lutur te shtypni rek lamen. Faleminderit shqipe te mbajm njeri tjetrin ne keto dite. Lajmet me reja mund ti gjeni me poshte dhe per mirmbajtjen e portalit ju kishim lutur te shtypni rek lamen. Faleminderit shqipe te mbajm njeri tjetrin ne keto dite..