Vuçiçi: Nuk firmos kurrë një dokument që njeh Kosovën si shtet, të gjejnë president tjetër

Sipas mediave serbe, këto deklrata Vuçiç i ka bërë në një intervistë për RTS teksa ka folur për Samitin e Zagrebit dhe emërimin e Miroslav Lajçakut për zgjidhjen e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.
TIRANË- Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shprehur sot sot ai nuk do të firmosë kurrë një dokukemt që njeh Kosovën si shtet. Sipas mediave serbe, këto deklrata Vuçiç i ka bërë në një intervistë për RTS teksa ka folur për Samitin e Zagrebit dhe emërimin e Miroslav Lajçakut për zgjidhjen e marrëdhënieve Kosovë-Serbi sht1pe rek1am dhe sh1ko v1deon: