Vuçiq ‘Plas’ Nga Inati, Derisa Thaçi Po Fliste Dhe Po Qeshte Me Macronin

Vuçiq ‘Plas’ Nga Inati, Derisa Thaçi Po Fliste Dhe Po Qeshte Me Macronin

Zyra për media e presidentit të Kosovës, ka njoftuar për takimin që kreu i shtetit, Hashim Thaçi, ka pasur me homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq, në Paris, me ndërmjetësim të presidentit të Francës, Emanuel Macron, shkruan Gazeta Express.Në këtë takim Thaçi ka thënë se Kosova është e gatshme për një marrëveshje.“Presidenti Thaçi në këtë takim ka konfirmuar se Kosova është e gatshme të vazhdojë dialogun me Serbinë shtyp ne foton posht ketij shkrimi shih pamjet e pltoa duke e hap rek lamen.