Zbulohet si po bëhen dallavere me shitjen e biletave për ndeshjen Kosovë-Angli

Tifozët e Kombëtares kanë pasur shumë probleme me sigurimin e biletës për të parë ndeshjen Kosovë – Angli në “Fadil Vokrri”.Faqja “tiks.app”, ka qenë jashtë funksionit që nga ora 16:00 kur edhe është lajmëruar shitja e biletave.Një IT vendas, emër i njohur për indeksonline ka treguar se si janë bërë “dallavere” nga kompania e kontraktuar nga FFK.Ai ndër të tjera ka thënë se biletat janë lëshuar vetëm për “IP” të cilat i ka lejuar kompania ndërsa faqja nuk ka pasur probleme shtype rekl,am dhe shiko vide,on: