Zot na mbaj doren / Stuhi dhe tornado ne jug te Italise ka edhe te vdekur

Zot na mbaj doren / Stuhi dhe tornado ne jug te Italise ka edhe te vdekur

Moti i keq me reshje të dendura shiu dhe stuhi kanë goditur Raguza, në Itali. Mediat fqinje bëjnë stuhia që shkatërroi zona të gjera rurale me epiqendër midis Frigintinit dhe rretheve Bosco, Serrameta, Sant’Elena i kushtoi jetën një personi. Ndërkohë janë raportuar dëme të mëdha në shtëpi private, në shtyllat e dritave dhe në muret mbajtëse. Shumë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe pa lidhje interneti.

53-vjeçari i cili ka hu mbur jetën ishte larguar nga shtëpia, kur u godit nga stuhia në lagjen Serrameta Trebalate. Në videot e mëposhtme mund të shihni një shtëpi të shk atërruar nga tornado në Frigintini.